Sıkça Sorulan Sorular

Yangın söndürme cihazları halk dilinde çeşitli isimlerle anılmaktadır.

  1. Yangın söndürme cihazları
  2. Yangın söndürme Aletleri
  3. Yangın söndürücüler
  4. Yangın minimax 
  5. Yangın söndürme tüpü 

sikca sorulan sorular

Yine halk dilinde her şey köpük olarak algılanmaktadır.Kuru kimyevi tozlu söndürücüler çalışma anında görsel olarak köpük gibi göründüğünden hep köpük olarak algılanmaktadır.Yine Karbondioksitli yangın söndürme aletleri ve Halokarbonlu yangın söndürme tüpleri de görsel olarak çalıştıklarında artık bırakmadıkları için,halk  gözünde içinde hava vardı,köpük atmadı gibi yanlış anlamalara sebep olmaktadır.

Yangın Söndürme Cihazı Seçimi

Bina ve iş yerlerinizde yangın söndürme cihazları seçimi için,Firmamızdan ücretsiz yardım alabilirsiniz.Bu konuda tespit ve rapor verebiliriz.Yangın söndürücülerin duvarlara montajı için ücret alınmamaktadır.

Yangın söndürme cihazı pazarlamacıları

Kapınıza gelen eli çantalı, Yangın söndürme pazarlamacılarına güvenmeyiniz. Bu kişiler prim yöntemi ile çalıştıklarından her ne pahasına olursa olsun mal satacak,işyeri sahibinden prim koparacaktır.

Bu nedenle,pazarlama amacı ile satılmış bir söndürücüyü, çok pahalı bir fiyata satın almış olacaksınız. 

Yangın eğitimlerini nasıl alabilirsiniz?

Firmamız eğitim alan kurum ve kuruluşların tesislerinde, video ve slayt görüntüleri ile 3 saatlik eğitim vermektedir. Bu eğitimin ardından yangın söndürme cihazları ile TS 862 standart yangın söndürme tatbikatı yaparak,Yangın söndürme cihazlarını kursiyerlere kullandırmakta,kullanıcılara kendine  güven duygusu,başarılı olmanın keyfini aşılamaktadır. 

Yangın söndürme cihazlarını kaç kere kullanabiliriz?

Kuru kimyevi tozlu yangın söndürme cihazları 1 kere kullanılabilir. 6 kg.lık bir söndürücünün 1 kg.nı veya yarısını kullansanız dahi söndürücü içinde kalan gazı vana ağzından kaçırarak basıncını boşaltır. 1-2 saat sonra söndürücü tamamen boşalır. Dolumu mutlaka gerekir.

Yangın Söndürücüler Duvara Nasıl AŞılmalıdır?

Yeni standartlara göre, yangın söndürme tüpleri yerden 90 cm. mesafe ile duvara montaj yapılmalıdır.

Copyright © 2015 Tüm Hakları Saklıdır. & Lider Yangın Söndürme
Web Tasarım: Akademi Grafik